Kiedy skończy się absurd pandemicznego strachu?

Korona Świrus

W mediach znów straszą. Koronawirus w natarciu. Minister zdrowia wymyśla nowe ataki, które mają nas zastraszyć. Kiedy skończy się obłęd pandemicznych obostrzeń i narzędzi zastraszania? Kiedy Polacy się obudzą?

Czwartą falą pandemii koronawirusa w Polsce jesteśmy straszeni od dłuższego czasu. Rzekomo teraz się rozpędza. No tak, to takie dziwne przecież, że wirusy są bardziej nasilone jesienią. Dziwicie się?

Minister Niedzielski wymyśla nowe narzędzia strachu. Podaje nowe warianty, mówi, że maseczki to jednak już raczej zostaną, a wkrótce wróci również obowiązek noszeni ich na zewnątrz. Liczby rosną. Tak. Bo wirus jest i się nasila. Nasilają się jednak też inne, jak chociażby ten grypowy. Gdzie są liczby i statystyki zakażeń i zgonów z przyczyn zwykłej, znanej od dawna grypy?

Oficjalna narracja

Dlaczego media głównego nurtu nie prezentują okazale w nagłówkach tamtych liczb? Dlaczego też nie są prezentowane liczby zgonów tzw. nadprogramowych w ostatnich miesiącach? Dlaczego nie są nagłaśniane przypadki zgonów z powodów braku dostępu do służby zdrowia?

Promocja szczepionek, które de facto praktycznie nie działają. Kolejne dawki, klapki na oczy, szczepimy się na potęgę. Ktoś pięknie na tym zarabia, a społeczeństwo wszystko łyka. Dokąd prowadzi to błędne koło? Kto spróbuje je zatrzymać? Co musi się wydarzyć, by Polacy zrozumieli, że segregacja sanitarna i pośrednie zmuszanie do szczepień łamie w ich godność, wolność i podstawowe człowiecze prawa?

Jak oglądanie telewizji wpływa na myślenie i postrzeganie świata?