Wirtualne muzeum – wyjątkowa wycieczka bez wychodzenia z domu

Pobyt w domu może być równie atrakcyjny co wycieczka po mieście. Wszystko dzięki wirtualnym muzeum, których zwiedzanie możliwe jest online. Obejmuje ono zwiedzanie, oglądanie eksponatów, słuchanie wykładów oraz czytanie opisów wystaw. Co warto zobaczyć?

Atrakcyjny pobyt w domu

Sytuacja związana z koronawirusem i pandemią diametralnie zmieniła życie wielu ludzi na całym świecie. To samo dotyczy Polski. Wpisy z hashtagiem [b]#zostanwdomu[/b] zdominowały sieć, a ludzie zaczęli szukać sposobów na odzyskanie równowagi w tych trudnych czasach. Jednym ze skutecznych rozwiązań okazały się wirtualne muzea z całego świata. Warto mieć przy tym na uwadze, że jest to [b]całkowicie darmowa atrakcja[/b].

The American Museum of Natural History

Jest to miejsce, w którym doskonale poczują się dzieci, a także wielbiciele dinozaurów i natury. Muzeum oferuje aż 45 stałych sal wystawowych, a także galerie z wystawami czasowymi. Zostało założone w 1869 roku i od tamtej pory nieustannie zachwyca zwiedzających.

Kopalnia Soli "Wieliczka"

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych kopalni soli w Polsce. Trasa obejmuje nie tylko część naziemną, ale także tunele, w których podziwiać można niezwykłe widoki, formacje z soli, niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi oraz podziemne jeziora solankowe. Jest to doskonały sposób na poznanie historii tego fascynującego miejsca i odkrycie tajemnic podziemnego świata.

The Strong National Museum of Play

Jest to jedno z największych muzeów w Stanach Zjednoczonych. Opcja wirtualnego spaceru umożliwia zapoznanie się z 12 ekspozycjami, które bezpośrednio dotyczą gier i zabawy. Dostęp do wirtualnego spaceru możliwy jest z poziomu Street View.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Otwarte zostało w 60 rocznicę Powstania Warszawskiego jako hołd dla poległych w walce za niepodległą Polskę. Chociaż w wirtualnym spacerze udostępnia zaledwie jedną wystawę z fotografiami wykonanymi przez Prasowych Sprawozdawców Wojennych Komendy Głównej Armii Krajowej w trakcie Powstania Warszawskiego. Mimo niewielu materiałów do obejrzenia jest to z pewnością miejsce warte odwiedzenia i zapoznania się z historią kraju.

Insect Museum of West China

Wirtualny spacer po Muzeum Insektów w Chinach oferuje niezapomniane przeżycia i ogromną ilość ciekawych wystaw. Obejrzeć można tam tysiące cennych motyli z ponad 40 krajów na 6 kontynentach. Można tam zobaczyć także największe i najmniejsze owady żyjące na Ziemi, a także najstarsze skamieniałości mrówek, pszczół i innych owadów z epoki dinozaurów.

The Wyoming Dinosaur Center

Muzeum oferuje do obejrzenia 4 ekspozycje pełne dinozaurów, które można obejrzeć z bardzo bliska. Umożliwia również dokładne zapoznanie się z tymi wielkimi stworzeniami, które zamieszkiwały Ziemię miliony lat temu.

Muzeum Van Gogha w Amsterdamie

Coś dla miłośników sztuki. Podczas wirtualnego spaceru będzie można obejrzeć tam ponad 200 obrazów Vincentego Van Gogha, a także 500 rysunków prezentujących jego twórczość. Jest to największa kolekcja dzieł artysty na świecie.

Museum of Natural Sciences

To właśnie tutaj znajduje się największa Galeria Dinozaurów w Europie. Wirtualny spacer umożliwia obejrzenie niezwykłych ekspozycji, przez które można dojść do Galerii Ewolucji, a następnie do Galerii Ludzkości, aby dowiedzieć się niezwykłych rzeczy o skomplikowanym procesie ewolucji oraz o ludzkim ciele.

Wirtualne atrakcje w domowym zaciszu

Konieczność długiego pobytu w domu bywa dla wielu osób uciążliwym doświadczeniem, co wyraźnie było widać podczas największych restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Na szczęście wiele słynnych muzeów umożliwia darmowe zwiedzanie ich wystaw w formie wirtualnego spaceru. Jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla osób chorych i znajdujących się na kwarantannie. Taką możliwość z pewnością docenią także fascynaci nauki, sztuki, natury, historii i dinozaurów, którzy z różnych powodów nie mogą udać się na wycieczkę na drugi koniec świata. Jest to też wspaniały pomysł na poszerzenie wiedzy dzieci i zapewnienie im kilku godzin edukacyjnej rozrywki.